Izbirni elementi odklopnika
- 2021-09-24-
Izbirni elementiodklopnik
1. Nazivni tok odklopnika se nanaša na tok, ki ga lahko sprožilna enota v odklopniku prepušča dolgo časa, znan tudi kot nazivni tok odklopnikaodklopnikpotovalna enota. V isti seriji je več nazivnih tokov in v istem nazivnem toku je več nazivnih tokov. Velikost in prekinitvena zmogljivostodklopnikniso enaki, zato je treba pri izbiri model v celoti izpolniti, to je nazivni tok odklopnika znotraj nazivnega toka določenega okvirja lupine. Razvrstitev nazivnega toka je izbrana glede na prednostni koeficient: na eni strani ustreza in izpolnjuje potrebe največjega nazivnega toka vezja in električnih komponent; po drugi strani pa je standardizacija potrebna za najboljšo uporabo žic in prednosti obdelave.
Trenutna nastavljena vrednost sprožilnika pomeni, da je sprožilnik nastavljen na vrednost delovnega toka. Nanaša se na večkratnik nazivnega toka In, ki je vrednost delovnega toka. Dandanes je za nekatere elektronske izklope nazivni tok preobremenitve z dolgo zakasnitvijo nastavljiv, nastavljeni tok pa je dejansko nazivni tok, ki ga je mogoče prenašati dolgo časa. Največji tok. Nazivni delovni tok je dejanski delovni tok kontaktov pod določeno delovno napetostjo, koodklopnikje opremljen s pomožnimi kontakti. Tok je 3A ali 6A, ki se uporablja za krmilna in zaščitna vezja.
2. Nazivna izolacijska napetost
Nazivna izolacijska napetost je vrednost projektirane napetostiodklopnik, zračnost in plazilno pot pa je treba določiti glede na to vrednost. Nekateri odklopniki ne določajo nazivne izolacijske napetosti, največjo vrednost nazivne delovne napetosti pa je treba obravnavati kot nazivno izolacijsko napetost. V vsakem primeru največja nazivna delovna napetost ne presega nazivne izolacijske napetosti. Nazivna izolacijska napetostodklopnikin preskusna napetost močnostne frekvence. Nazivna delovna napetost se nanaša na vrednost napetosti, povezano z vklopno in izklopno zmogljivostjo ter kategorijo uporabe. Nazivna delovna napetost odklopnikov v oblikovanem ohišju je večinoma 50Hz, 380V, obstajajo pa tudi 50Hz, 600V, nazivna delovna napetost 380V, 50Hz pa nikakor ni dovoljena. Na napajalno napetost 660V ali 1140V.
Nazivna krmilna napajalna napetost je napetost, ko jeodklopnikje opremljen z odklopnikom in dodatki mehanizma za motorni pogon. Obstajata dve napetosti: AC in DC. Pri izbiri ne pozabite navesti AC ali DC.
3. Nazivna končna prekinitvena zmogljivost kratkega stika
Nazivna končna izklopna zmogljivost kratkega stika se nanaša na izklopno zmogljivost pod določenimi pogoji. Po delovanju po predpisanem testnem postopku seodklopnikbo še naprej nosil nazivni tok ne glede na dejstvo. Nazivna delovna prekinitvena zmogljivost kratkega stika se nanaša na prekinitveno zmogljivost pod določenimi pogoji. Po upoštevanju predpisanih preskusnih postopkov je treba šteti, da odklopnik še naprej nosi svoj nazivni tok.
4. Pritrdilna funkcija
Kot izpeljava in dopolnitev funkcije odklopnika dodatki dodajo krmilna sredstva in razširijo zaščitne funkcijeodklopnik. So neločljivi del odklopnika, v glavnem vključujejo pomožne kontakte, alarmne kontakte, odklopnik in podnapetostne dodatke, kot so sprožilna enota, električni pogonski mehanizem, zunanji vrtljivi upravljalni ročaj itd.
(1) Pomožni kontakti se uporabljajo predvsem za prikaz statusa odpiranja in zapiranjaodklopnikvendar ne more prikazati, ali se je napaka sprožila ali ne. Priključen je na krmilno vezje odklopnika. Nazivni tok okvirja lupine odklopnika je 100 kot preklopni kontakt z eno prekinitveno točko in 225 kontaktne strukture mostu in več, dogovorjeni ogrevalni tok je 3A; nazivni tok okvirja 400 in več je mogoče namestiti z dvema normalno odprtima in dvema normalno zaprtima, dogovorjeni grelni tok pa je 6A.
(2) Alarmni kontakt se uporablja predvsem za prosto sprožitev, ko je obremenitevodklopnikje preobremenjen, v kratkem stiku ali pod napetostjo. Delovni tok alarmnega kontakta je: AC380V, 0,3A, DC220V, 0,15A, na splošno ne več kot 1A, ogrevalni tok pa je lahko v območju od 1 do 2,5A.
(3) Odklopnik je pripomoček za daljinsko upravljanje in odpiranje. Njegova napetost je lahko neodvisna od napetosti glavnega tokokroga. Sprožilnik je kratkotrajni operacijski sistem in čas napajanja tuljave na splošno ne sme preseči 1 s, sicer bo tuljava zgorela. Da tuljava ne bi izgorela, jeodklopnikpovezuje mikro stikalo zaporedno s tuljavo za sprožitev. Ko je odklopnik pod napetostjo, armatura potegne noter in mikro stikalo se spremeni iz normalno zaprtega v normalno odprto zaradi napajanja odklopnika. Krmilno vezje je prekinjeno, tudi če je tipka umetno pritisnjena, shunt tuljava vedno ni več pod napetostjo. Da bi se izognili pregorevanju tuljave, je mikro stikalo spet v normalno zaprtem položaju, ko se odklopnik ponovno zapre. Sprožilnik ima različne krmilne napetosti in različno frekvenco napajanja, ki se lahko uporablja za različne priložnosti in različne vire napajanja.
(4) Podnapetostni sprožilec se uporablja za dolgotrajno napetostno zaščito tokokroga in napajalne opreme. Ko je v uporabi, je tuljava za sprostitev prenizke napetosti povezana z napajalno stranjoodklopnik. Odklopnik se lahko izklopi po vklopu podnapetostnega sprožilca, sicer je odklopnik vklopljen. Brez vrat. Uporabnik mora potrditi, ali sta delovna napetost voda in podnapetostni sprožilec skladni. Delovno območje podnapetosti je (70 % ~ 35 %) Un. Podnapetostni sprožilec ima tudi različne nazivne delovne napetosti in različne frekvence napajanja, ki se lahko uporabljajo za različne priložnosti in različne vire napajanja.
(5) Električni upravljalni mehanizem se uporablja za samodejno krmiljenjeodklopnikiter za daljinsko zapiranje in odpiranje. Obstajata dve vrsti električnega pogonskega mehanizma in elektromagnetnega pogonskega mehanizma: električni pogonski mehanizem poganja motor in je na splošno primeren zaodklopnikiz nazivnimi tokovi na ravni okvirja 400 A in več, mehanizem delovanja elektromagneta pa je primeren za odklopnike z nazivnimi tokovi na ravni okvirja 225 A in manj.